O čem kosmetický průmysl zarytě mlčí?

Existuje více než 100 000 chemických sloučenin, které nebyly otestované!

 

Všichni si musíme uvědomit fakt, že nás veřejné instituce bohužel neochraňují!

Jaké chemické sloučeniny v běžném životě používáme?

 

Nejčastější chemikálie:

 

Sodium Lauryl Sulfate (SLS): Je to rychle vstřebatelná sloučenina. V případě, že se dostane do mozku, jater, očí nebo do srdce, způsobuje trvalé škodlivé následky. SLS nejenže obvykle vysušuje pokožku, způsobuje svědivost, ale v kombinaci s jinými chemikáliemi může mít vysloveně rakovinotvorné účinky. Na běžném trhu je oblíbený pro svou nízkou cenu a vynikající pěnivost.

Najdeme jej v těchto výrobcích: kosmetické přípravky, zubní pasta, šampóny, sprchové gely, čisticí prostředky…v 99% obsažený v přípravcích z drogérie.

 

Parafin-Parafinum liquid:

Najdeme jej v těchto výrobcích:

růž, tělové mléko, tekutý make-up, odstraňovač make-upu, dětský olej, pleťové krémy, tělové krémy, masky na vlasy..v 99% obsažený v přípravcích z drogérie.

 

Parafín je vyrobený z uhlí nebo z ropy. Je to levná kosmetická surovina, tudíš nejvíce využívána. Pokožka jej nevstřebává, utvoří neviditelný film- tím ucpává póry- nedostane se přes něj nic do pokožky, tzn. když máte krém, který obsahuje např. i dobré aktivní látky a olejíčky, ale obsahuje ropu, žádná z těch dobrých látek se do pokožky přes ropu nedostane.

Dále pak dráždí pokožku. Používá se také na výrobu svíček.

 

Formalín (formaldehyd): látka, která se používá na konzervaci. V našem životě je hodně používaná, a to více, než si myslíme. Formalín ve velké míře dráždí pokožku, způsobuje alergické reakce. Jeho inhalace může způsobit astma a rakovinu.

Které výrobky ho obsahují: šampóny, přípravky na pleť, lak na nehty…

 

Talkum: používá se v pudrech, v barvách na líčka, v make-upech a v dětských zásypech. Při nadýchání má silné rakovinotvorné účinky.

 

Několik příkladů na škodlivé složky podle produktových skupin:

 

Zubní pasty: Fluor, Sodium Fluorid, Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sacharin, Propylenglykol.

Šampóny: DEA, Diethylphtalat, LAS-Tenside, Oxybenzon, Propylenglykol, Sodium Lauryl Sulfate (SLS).

Deodoranty: Hliníkové soli, Propan, Butan, Propylenglykol, Talkum, Alkohol.

Sprchové gely, mýdla: DEA, Sodium Lauryl Sulfate (SLS), lůj, Sodium Laureth Sulfate.

Krémy: TEA, Glycerin, Kaolin, Lanolin, minerální olej, parfém, Petrolatum.

 

Kdybychom si přečetli tuto informaci před měsícem, tak bychom měli ve svém těle o půl kila méně chemikálií…

 

Je pro vás těžké zjistit, jestli držíte v ruce skutečně 100% přírodní věc?

Málokdo ví, že pokožka má o 50% vyšší vstřebatelnost toxinů než trávicí trakt.

 

Profesor, který se zabývá výzkumem rakoviny, řekl:

 

„Často se stává, že by bylo méně nebezpečné naše kosmetické přípravky sníst, než je natřít na sebe.“

 

„Chci být tak krásná, jak to vidím v reklamách ve sdělovacích prostředcích.“

Ale za jakou cenu…? A podaří se…?

 

Moderní průmysl krásy, využívá levné- nebezpečné kosmetické suroviny, naláká Vás marketingem a reklamou se známou osobností… to je už první varování, že firma jde po zisku a peníze vkládá víc do marketingu, než do výrobku, který vyrábí, rozhodně to chce informace, nedat na první dojem, ale otočit produkt a zjistit o čem jeho složení opravdu je.

 

Škodlivé látky používané v make-upových i jiných přípravcích:

 

Talkum: levná tmelová látka, která ucpává póry.

Parafínový olej: jiným označením minerální olej, vazelína, která má ropný původ, může mít rakovinotvorné účinky a v neposlední řadě způsobuje stárnutí pokožky.

Bismut – sloučeniny: bismut oxychlorid, odpadní produkt při výrobě olova a mědi, je levná výplňová látka, a proto ji používá velké množství výrobců minerálů. Ti, co mají akné nebo růžovku, mají zkušenost s tím, že dráždí pokožku. Má toxické účinky .

Methylparaben: umělá konzervační látka, je toxická a často způsobuje alergii.

Trisodium EDTA: umělá konzervační látka, obsahuje methyl – prophyl paraben a diasolidinyl ureu.

Karmin: často pochází ze sušeného hmyzu, jeho vývarem se získává kyselina karmínová a z ní se pak vytváří červený pigment. Přípravky, které ho obsahují, nejsou vegetariánské ani veganské, ale obsahují vedlejší produkt, který je především živočišného charakteru.

Manganese Violet: syntetický toxický pigment.

Magnesium Stearate: syntetická látka, která zabezpečuje sypkost a hustotu pudrů.

 

Kosmetické a čisticí prostředky, které vidíme v obchodech, poškozují zdraví ve velké míře. I když je reklama většinou označuje jako neškodné a užitečné. Abychom my i naše děti žili zdravě a bezpečně, musíme si nejprve uvědomit, že je nutné zajímat se o jejich složení. Snažte se pořizovat si co nejvíce přírodních a bio produktů, o kterých se sami přesvědčíte, že jsou opravdu přírodního původu.

 

Nejúčinnější způsob řešení je číst si složení produktu (ta část s malými písmeny).

 

Tímto rozhodnutím a tím, že budeme jako informovaní zákazníci zodpovědní, budeme zjišťovat, jaké zdroje nebezpečí existují, a ty pak můžeme ze života odstraňovat.

 

 

 Co v skutečnosti znamená BIO?

 

Skutečný BIO produkt, pod jiným názvem také ekologický produkt, se pěstuje v kontrolovaných podmínkách. BIO produkt neobsahuje žádná umělá hnojiva, syntetické anebo toxické látky. Na hospodářství s označením EKO nebo BIO  se používají pouze postřiky, které se nevstřebávají do rostlin ( např. roztokem z kopřiv), a dají se lehce smýt vodou. Hlodavce a plevel odstraňují většinou mechanickým způsobem. Hnojení i vyživování rostlin  je pouze organického původu.

 

Bio kosmetika jsou přípravky, při jejich přípravě se používají suroviny výhradně přírodního původu (léčivé rostliny, zelenina, ovoce, hodnotné rostlinné oleje, vonné oleje, rostlinný glycerin, přírodní emulgátory jako např. sójový lecitin). Jsou šetrně vyrobené pouze z BIO přírodních surovin. Bio kosmetika je zdravá, má pozitivní účinky, na rozdíl od synteticky vyráběných kosmetických produktů.

 

Bio kosmetika, jednoduše neobsahuje:

 • deriváty ropy, jako je např. vazelína, parafínový olej, silikonový olej
 • syntetické barviva
 • syntetické vonné látky, parfémy
 • syntetické látky na ochranu proti záření
 • sloučeniny pocházející ze zabitých zvířat ( jako např. kolagen)
 • hliník
 • genově modifikované látky rostlinného původu
 • propilén glykol (mrazuvzdorná látka), jako je hydratační látka
 • parabén a izotiazolin – druhy konzervačních látek
 • stříbrnou sůl
 • sodium lauryl sulfate (SLS a SLES)
 • chelátovače původu EDTA (EDTA: komplexní látka, která se používá na neutralizaci zbytků světla. Je to toxická látka kontaminující prostředí.)Přirozeně, už i nepřítomnost těchto látek způsobuje velkou úlevu pro unavenou pokožku, která je vystavená nepříznivému vlivu životního prostředí a stresu.Minerální olej – Parafín: Minerální olej vytvoří tenký film na povrchu pokožky. Ta pak nedokáže „dýchat“. Tím pokožka nemá dostatek kyslíku, a nedokáže pak vyloučit odpadní látky ani toxiny.

 

Aby byla Vaše orientace na kosmetickém průmyslu snažší existuje celá řady knih, která Vám v orientaci složitých látek ve složení, neboli INCI z druhé strany výrobku pomůže, v dalším článku vypíši názvy těchto knih a do budoucna vytvořím tabulky, do kterých zadáte název z INCI a vyskočí Vám škodlivost a podrobné info o složce produktu, které můžete mít jednoduše v mobilu.

 

Na závěr o Bio kosmetice

 

Příjemná informace je jistě ta, že bio- neznamená vysoká cena, např. v nabídce v SALÓNU BIO-SANA jsou i 500 ml šampóny za 103,- Kč.

Přírodní kosmetika – převážně neplatí marketing, ale to co vkládá do lahvičky- bylinné extrakty, oleje, éterické oleje, aktivní látky…

Z ekonomického hlediska.. koupím šampon 200 ml v drogérii za 120,- Kč, propagovaný v reklamě…složení-pouze chemického původu- tedy odpadní látky, jako jsou ropa, které nám škodí- kůže ani vlasy nemají užitek, svědí- škrábeme se, jsme vysušení atd. Výrobce suroviny stojí na 200 ml lahvičce cca 5 kč,- Kč, marketing, lahvička, dovoz- na jedné lahvičce cca 30,- Kč, 85,- Kč zisk. Tzn. je mu jedno co prodá, ale díky marketingu prostě prodá, a to s tísíc násobným ziskem.

 

Oproti Bio kosmetika- koupíte šampon za 120,- Kč, je z bylin a prospěšných látek, které nám pěstí pleť, léčíme, pěstíme.

Výrobce suroviny stojí 30,- Kč, marketing, lahvička, dovoz, na jedné lahvičce cca 5,- Kč, zisk 85,- Kč…vidíte rozdíl??

 

šampon 200 ml                       cena          suroviny        marketing        zisk výrobce

chem. šampon z drogérie       120,- Kč        5,- Kč               30,- Kč                 85,- Kč

Bio šampón                             120,- Kč        30,- Kč              5,- Kč                  85,- Kč

 

Toť jednoduchá praxe.

 

Nejdůležitější je- nenechat se přesvědčovat, ale přesvědčit se sami na vlastní kůži…používáním Bio-přírodní kosmetiky vyléčíte své kožní problémy, neboli příčiny problémů a nebudete pouze překrývat svůj problém-chemikáliemi a např. kortikoidy, které Vám ve výsledku ještě více ublíží.

Nenechte se také LAKOVAT NA ZELENO, někteří výrobci a prodejci Vám budou nalhávat, že jejich produkty jsou Bio a přírodní, ve skutečnosti na to není zákon, tvrdit Vám může kdokoli-cokoli, je to jen na Vás, aby jste produkt otočili a zjistili, zda to tak opravdu je, dále je tady moje maličkost, která se Vám bude vždy snažit pomoci, proto se neváhejte na mě obrátit o pomoc, ať už telefonicky, mailem, nebo osobně u mě v salónu BIO SANA, Vaše SANA.

 

Posted: 21 listopadu, 2016 By: Comment: 0